Trendy na lato 2016

Lato rozpoczęło się już na dobre i upały dają się wszystkim we znaki. Jednak bardziej odczuwamy to My - Kobiety z długimi włosami… :)
Długie włosy w letnie, upalne dni potrafią być naprawdę niewygodne. Otulają nasze szyje, jak ciepłe szale w zimę, potęgując już i tak mocno odczuwane ciepło.
Wiadomo, że włosy zawsze można ściąć - i choć nie mamy nic przeciwko krótkim fryzurom, które są tak samo kobiece, modne i eleganckie, a do tego bardzo komfortowe latem – to nie po to zapuszczałyśmy włosy, żeby je ścinać.

Dlatego poniżej prezentujemy kilka propozycji na łatwe oraz ciekawe fryzury, które choć trochę ułatwią posiadaczkom długich włosów znosić codzienne upały :)

Najlepsze na taką pogodę są włosy spięte lub zaplecione.
Hitem tego lata są różnego rodzaju warkocze. Francuzy, kłosy, holenderskie, liny, zwykłe, 1 duży czy kilka małych - nie ma znaczenia! Warkocze pasują zarówno do pracy, na plażę, trening czy spotkanie ze znajomymi. Oprócz efektownego wyglądu dodają fryzurze (i Nam) dziewczęcego uroku.


A jeśli wolimy, aby nasze włosy były spięte to najlepiej i najszybciej spiąć je w kucyk. Prostota i wygoda tej fryzury czynią ją królową sezonów. Lecz tego lata żegnamy końskie ogony i kucyki na czubku głowy. Teraz nasze włosy spinamy nisko na karku. Dzięki temu zabiegowi nasz kucyk staje się elegancki i stylowy, a więc idealny na wieczorne bankiety czy spotkania biznesowe.


Należy pamiętać, że w tym sezonie przede wszystkim liczy się naturalność! Im mniej kosmetyków do stylizacji włosów użyjemy, tym lepiej. Długie, rozpuszczone włosy powinny układać się w miękkie, lekkie fale (lecz tę fryzurę polecamy na wieczory :)). Jeśli jednak na co dzień nie umiemy obejść się bez lakieru do włosów, żelu, gumy, pomady – warto choć raz na jakiś czas dać włosom odpocząć. Kierujmy się zasadą, że wszystkiego można używać lecz z umiarem, wówczas nasze włosy przez długi czas będą zdrowe i lśniące.


W nawiązaniu do poprzedniego akapitu o naturalności – niedbałość naszych fryzur to najważniejszy trend tego lata (i nie mówimy tu o nie myciu włosów czy całkowitym braku pielęgnacji)!
Na cały sezon możemy pożegnać prostownicę, lokówkę, wałki, itp. Nierówny przedziałek, odstający włosek to w 100% naturalność naszych fryzur, więc już nie musimy się tym martwić.A na koniec jeszcze włosy w wersji upiętej, czyli kok. I choć klasyczne koki są już przeszłością, w tym sezonie cieszyć nasze oczy będą koki zakręcone. Spięte, lecz lekkie i nieidealne włosy to klasyka sama w sobie. Uczesać się tak możemy do szkoły, pracy i na randkę :)


Dodatkowym atutem każdej wymienionej wyżej fryzury jest łatwość oraz szybkość jej wykonania. Możemy w ciągu dnia mieć je wszystkie przy minimalnym zaangażowaniu z naszej strony. Lato to bardzo sympatyczny i klimatyczny okres w ciągu roku. Ciepłe dni i długie wieczory aż kuszą do spędzania czasu na świeżym powietrzu. A dzięki kilku inspiracjom możemy za każdym razem wyglądać zupełnie inaczej :)  

Komentarze

Popular Posts