Czego NIE ROBIĆ z włosami przedłużanymi?

Paweł Zieliński Fryzjer

Nosząc włosy przedłużane momentami możesz zapomnieć o tym, że Twoje włosy wcale nie wyrosły z Twojej głowy naturalnie. To chyba dobrze, prawda? Pamiętaj jednak, że włosy przedłużane wymagają specjalnej pielęgnacji – są rzeczy, które należy wykonać, a są takie, których bezwzględnie należy unikać! W tym artykule podpowiadamy: czego nie robić z włosami przedłużanymi!

Nie stosuj nieodpowiednich kosmetyków

Kosmetyki drogeryjne bardzo często zawierają w składzie produkty, które szkodzą włosom przedłużanym. Najczęściej są to olejki, alkohol lub etanol. Produkty te mogą powodować przesuszanie się włosów, a co ważniejsze – rozklejanie się taśm hairtalk.

Stosowanie linii dedykowanych kosmetyków hairtalk, pozwoli Ci cieszyć się pięknymi, bujnymi włosami przez długi czas. W produktach do pielęgnacji hairtalk znajdziesz składniki mocno nawilżające. Oryginalne kosmetyki hairtalk – używane w odpowiedni sposób pielęgnują Twoje włosy naturalne jak i pasma hairtalk. 


Nie zapominaj o… czesaniu!

Włosy przedłużane wymagają czesania minimum kilka razy dziennie. Aby Wam ułatwić to zadanie, hairtalk oferuje specjalne szczotki do czesania włosów przedłużanych, a także zagęszczaczy i pozostałych produktów. Szczotki te posiadają włoski krótkie, tworzone z naturalnych włosów dzika, oraz dłuższe z tworzywa sztucznego. Różna długość włosków pozwala na dokładne rozczesanie nawet trudno dostępnych miejsc.Pamiętaj: nie czesz włosów grzebieniem!

hairtalk oferuje dwie szczotki dla klientów – szczotka tradycyjna i szczotka mała, która idealnie sprawdzi się w każdej torebce. 

Czesząc włosy pamiętaj, by robić to delikatnie, zaczynając od końców włosów. Nie szarp włosów. 

Nigdy nie kładź się spać z mokrymi włosami

Co się może stać? Przede wszystkim podczas snu włosy mogą się bardzo mocno splątać. Gdyby doszło do takiej sytuacji, należy użyć produktu hairtalk detangler. 

Nie farbuj SAMA włosów hairtalk!

Jeżeli zamierzasz wykonywać jakiekolwiek procesy chemiczne na swoich przedłużanych włosach – udaj się do salonu partnerskiego hairtalk! Przeszkolony fryzjer pomoże ci uzyskać wymarzoną fryzurę, nie uszkadzając Twoich włosów przedłużanych. Pamiętaj jednak, że wykonanie zabiegów chemicznych na włosach przedłużanych pozbawia je gwarancji!

I na koniec: nie ściągaj włosów samodzielnie

Podobnie jak w powyższym podpunkcie: jeżeli chcesz ściągnąć włosy – udaj się do fryzjera, który Ci je zakładał. 

Pamiętaj: Włosy przedłużane naturalną metodą hairtalk można nosić od ośmiu do dwunastu tygodni. Po tym czasie należy bezzwłocznie udać się do fryzjera na wykonanie korekty.

Na co zwrócić uwagę?

Chcąc zapewnić pełną ochronę swoim włosom, warto uważać na pewne rzeczy. 

Każde włosy, zarówno naturalne jak przedłużane (które też są naturalne ;)) źle znoszą kąpiele w chlorowanej i słonej wodzie. Pamiętaj: nie musisz rezygnować ze swoich ulubionych aktywności!! Wystarczy, że będziesz pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Po takich kąpielach pamiętaj o zastosowaniu maski lub olejku na końcówki marki hairtalk.


Komentarze

Popular Posts