Co powinnaś wiedzieć, zanim zabierzesz swoje włosy na wakacje


Która z nas nie marzy o wspaniałych wakacjach nad pięknym morzem? Lato w pełni i niejedna ma zapewne w planach dłuższy lub krótszy wyjazd.

Przed wyjazdem na urlop przeczytaj i zabierz ze sobą w podróż ten krótki poradnik na temat pielęgnacji włosów podczas wakacji.

Czynniki, które mogą zaszkodzić włosom na wakacjach 

Tak samo jak dbasz o włosy w domu - tak na wakacjach - dbaj o nie jeszcze bardziej. Pamiętaj, że Twoje własne włosy naturalne również są podatne na uszkodzenia. Włosy stają się suche, łamliwe lub zaczynają się odbarwiać najczęściej na skutek zmiany miejsca pobytu. Gorące słońce, na które narażamy się od rana do późnego wieczora, morskie powietrze, a przede wszystkim inna woda – oceaniczna czy morska, zawierająca minerały – to czynniki, które wpływają na nasze włosy.

Aby móc się cieszyć wspaniałymi i  pięknymi włosami przez całe wakacje i jeszcze długo po nich, warto zastosować kilka ważnych rad.

1. Czesz włosy minimum kilka razy dziennie 

 Wiatr, który jest nieodłącznym elementem wakacji nad wodą, będzie plątał Twoje włosy, dlatego noś ze sobą małą szczotkę hairtalk, która idealnie sprawdzi się w każdej torebce. Czesz nią włosy tak często, jak to tylko możliwe. 

2. Nie kładź się spać z mokrymi włosami

 Przed pójściem spać, Twoje włosy powinny być suche. Najlepiej suszyć włosy chłodnym powietrzem suszarki.

3. Używaj wyłącznie kosmetyków do włosów z linii hairtalk 

Szampon i balsam to podstawowy zestaw, który pomoże Ci zadbać o Twoje  włosy. Jednak wybierając się na wakacje, zalecamy zaopatrzyć się w kosmetyki, które dodatkowo uodpornią Twoje włosy na czynniki zewnętrzne:

hairtalk conditioner – zapewni odpowiednie nawilżenie Twoim włosom. Produkt jest łatwy w aplikacji -  w postaci delikatnej mgiełki, możesz go łatwo rozpylić na włosach.

hairtalk olejek do końcówek – stosowany regularnie zapewni Ci pełną ochronę przed słońcem, wiatrem i wodą. Olejek nakładamy tylko na końce włosów. 

Pamiętaj, by na wakacjach używać kosmetyków w większych ilościach. Jeżeli zastosujesz nasze porady, zapewnisz ochronę swoim włosom hairtalk podczas urlopu.  Ciesz się wakacjami i swoimi pięknymi włosami bez dodatkowych zmartwień.

Na koniec nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Wam udanych wakacji :).

Komentarze

Popular Posts