Pielęgnacja włosów po lecieNadeszła jesień. Lato pozostawiło po sobie ciepłe wspomnienia i… wysuszone słońcem włosy. Początek jesieni to idealny moment na ich regenerację!  Pamiętajmy o tym, że po sezonie letnim, gdy były one narażone na działanie słońca, suche powietrze oraz kontakt ze słoną wodą ich kondycja prawdopodobnie jest daleka od ideału. Włosy mogą się puszyć oraz stać się suche i łamliwe. Jak odpowiednio zadbać o włosy po lecie?


Krok 1 – Dokładne oczyszczenie


Resztki kosmetyków oraz pozostałości po wakacyjnych kąpielach trzeba dobrze wymyć szamponem pielęgnacyjnym. Nakładamy go równomiernie na mokre włosy. Szampon hairtalk jest produktem samomyjącym i nie wymaga pocierania włosów podczas ich mycia. Myjemy włosy pod prysznicem w pozycji pionowej (nigdy głową w dół!). Pamiętajmy o tym, aby przed myciem włosów dokładnie je rozczesać przy użyciu odpowiedniej szczotki. Nigdy nie rozczesujemy włosów grzebieniem.


Krok 2 - Głębokie nawilżenie włosów

Pamiętaj, aby po każdym umyciu włosów użyć  balsamu hairtalk. Jest to bardzo ważny element pielęgnacji naszych włosów zapewniający ich podstawową ochronę. Po umyciu włosów, należy odsączyć wodę i nałożyć balsam. Pokryte balsamem włosy pozostawiamy na kilka minut do całkowitego wchłonięcia preparatu i dokładnie rozczesujemy. Najważniejsze by nakładać produkt od połowy długości włosów – nie od nasady. Balsamu nie należy spłukiwać z włosów. Po upływie kilku minut możemy przystąpić do suszenia oraz modelowania. 
Co najmniej raz w miesiącu wykonajmy pielęgnację przy użyciu hairtalk repair creme, który zapewnia dodatkową ochronę naszych włosów. Czynność ta wykonywana jest podobnie jak przy użyciu balsamu jednak maskę należy spłukać po około 15 minutach.

Krok 3 – podcięcie końcówek


Końcówki włosów najbardziej oddają wyglądem ich kondycję. Często rozdwajają się, są suche, łamliwe i matowe. Skrócenie ich pozwoli nam pozbyć się mało estetycznego wyglądu włosów. Dodatkowo pamiętaj, aby po każdym myciu nałożyć olejek hairtalk na końcówki, którego zadaniem jest odpowiednie nawilżenie włosa oraz zapobieganie ich rozdwajaniu.Codzienna stylizacja, układanie fryzur.Używając suszarki, pamiętaj, aby suszyć włosy letnim nawiewem. Lokówka lub prostownica powinna być ustawiona na temperaturę 160 stopni. Unikaj produktów chroniących przed wysoką temperaturą - oklejają one włosy oraz powodują ich matowienie. Warto zaopatrzyć się w conditioner - jest to nawilżająca mgiełka bez spłukiwania, która dodaje włosom miękkości i blasku. Dodatkowo zapobiega plątaniu się włosów oraz nadaje ochronną powłokę antystatyczną.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pielęgnacji włosów? Napisz do nas! Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.Komentarze

Popular Posts