Pielęgnacja włosów przedłużanych


Ciepłe miesiące to czas, w którym Twoje włosy potrzebują dodatkowej pielęgnacji. Gorące słońce, wiatr czy kąpiele w słonej wodzie często powodują, że włosy przesuszają się lub zmieniają kolor.
Dbamy o włosy cały rok. Stosujemy kosmetyki idealne dobrane do rodzaju włosów. Często też wspomagamy się suplementami diety, aby je wzmocnić. 

Przychodzi okres wakacyjny kiedy wylegujemy się na słońcu i korzystamy z kąpieli w morzu. Kiedy w momencie wyjazdu na wakacje Twoje włosy pozostawiają wiele do życzenia, postaraj się nie narażać ich dodatkowo. Często nie zdajemy sobie sprawy jak negatywny wpływ na nasze włosy ma słońce, wiatr czy słona woda. Ich negatywne działanie można porównać do użycia rozjaśniacza czy codziennego używania prostownicy!

Jak latem prawidłowo pielęgnować włosy przedłużane, aby zachowały swój blask?

Włosy przedłużane wymagają jeszcze większej pielęgnacji latem. Organizm nie dostarcza do nich składników odżywczych. Przyjmowanie suplementów diety czy picie dużej ilości wody nie pomoże.
Podstawową ochroną jest odpowiednie nawilżenie!
Zadbaj o nie w pierwszej kolejności. Konieczne jest nawilżenie od zewnątrz, stosując kosmetyki dedykowane do pielęgnacji włosów przedłużanych marki hairtalk extensions. 
Po każdym myciu włosów stosuj balsam. Nałóż go na włosy od połowy ich długości aż po same końce. Po kilku minutach spłucz włosy. Minimum raz w miesiącu dokładnie w taki sam sposób zastosuj maskę repair crème.

Do codziennego nawilżenia używaj mgiełkę nawilżającą – conditioner oraz olejek do końcówek – to właśnie one są najbardziej narażone na wysuszenie.

Korzystasz z kąpieli słonecznych? Pamiętaj, że słońce rozjaśnia włosy. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój kolor włosów pozostał nie zmieniony nie wystawiaj ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Podczas opalania nakryj głowę kapeluszem, czapką plażową czy chustką. Nie tylko zabezpieczysz tym włosy, ale dodatkowo zmniejszysz ryzyko udaru słonecznego.

Wakacje to najbardziej wyczekiwane chwile w ciągu całego roku. To czas dla siebie. Relaks i odpoczynek od rana do wieczora. To czas, kiedy chcesz wyglądać atrakcyjnie, a zarazem czuć się swobodnie. Dołóż wszelkich starań, aby Twoje włosy wyglądały zjawiskowo! 

Komentarze

Popular Posts