Pielęgnacja włosów przedłużonych – co warto wiedzieć?

 
Decydując się na przedłużenie włosów powinnaś wiedzieć, jak prawidłowo o nie zadbać. Warto pamiętać o tym, że prawidłowo pielęgnowane włosy odwdzięczą Ci się pięknym wyglądem.

Co warto wiedzieć?

1. Stosuj wyłącznie kosmetyki dedykowane włosom przedłużanym marki hairtalk extensions.

Kosmetyki hairtalk extensions mają specjalnie opracowany skład, dzięki czemu zadbają o prawidłowe oczyszczenie i nawilżenie włosów przedłużonych. 

2. Szczotkuj włosy kilka razy dziennie z użyciem szczotki hairtalk.
Szczotkowanie to zabieg, który przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim poprawia ukrwienie skóry głowy, co z kolei pobudza cebulki włosów. Szczotkuj włosy regularnie nawet kilka razy dziennie. 

3. Stosuj olejek hairtalk do końcówek włosów.
hairtalk olejek do końcówek włosów to intensywne serum, które nawilża i zapobiega ich rozdwajaniu. Pamiętaj, że to końcówki włosów są najbardziej narażone na wysuszenie. 

4. Nie myj włosów głową w dół.
Włosy przedłużone myj z głową odchyloną lekko w tył. Zapobiegnie to plątaniu się włosów. Pamiętaj, że szampon hairtalk jest samomyjący. Wystarczy nałożyć go na mokre włosy, delikatnie je umyć, a następnie bardzo dokładnie je spłukać. Po każdym myciu włosów użyj balsamu hairtalk. To niezwykle istotny element pielęgnacji. Balsam ułatwi rozczesywanie i zapewni włosom odpowiednie nawilżenie.

5. Nie kładź się spać z mokrymi włosami.
Zapobiegnie to plątaniu się włosów. Pamiętaj również o tym, aby na noc związać włosy w luźny warkocz lub kucyk. Jedwabna lub satynowa poszewka na poduszkę pozwoli zapobiec puszeniu się włosów podczas snu.
6. Zabezpieczaj włosy conditionerem hairtalk.

Przed basenem warto zabezpieczyć włosy z użyciem conditionera hairtalk, który zabezpiecza włosy przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

7. Po wysiłku fizycznym dokładnie umyj włosy.

8. Nie narażaj na ciepło okolic łączeń.

9. Włosy hairtalk można dowolnie stylizować nie przekraczając temperatury 180 stopni Celsjusza.


10. Regularnie odwiedzaj swojego fryzjera.
Bardzo ważne jest regularne i terminowe wykonywanie korekty włosów przedłużonych. Warto też raz na jakiś czas wykonać regenerację włosów hairtalk w salonie fryzjerskim.

Komentarze

Popular Posts