Regeneracja włosów po wakacjach

Wielkimi krokami zbliża się jesień. Lato z pewnością pozostawi po sobie ciepłe wspomnienia i… przesuszone włosy. Teraz jest idealny moment na ich regenerację!


Zauważyłaś, że Twoje włosy się puszą, są suche i łamliwe? Czynników może być wiele jednak działanie słońca, suche powietrze oraz kontakt ze słoną wodą zdecydowanie temu sprzyja. Jak odzyskać ich dawny blask?
Po pierwsze oczyszczenie

Pozostałości po wakacyjnych kąpielach i kosmetykach do stylizacji włosów trzeba bardzo dokładnie wymyć szamponem pielęgnacyjnym. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem mycia włosów dokładnie je rozczesać. Nałóż szampon równomiernie na mokre włosy. Szampon hairtalk jest produktem samomyjącym i nie wymaga pocierania włosów. Istotnym jest również to, że mając założone hairtalk włosy myjemy w pozycji pionowej, lekko odchylając głowę w tył (nigdy głową w dół!).


Nawilżenie włosów

Włosy potrzebują odpowiedniego nawilżenia. Pamiętaj, aby po każdym myciu użyć balsamu hairtalk. Jest to bardzo ważny element pielęgnacji Twoich hairtalk zapewniający ich podstawową ochronę. Po umyciu włosów, należy odsączyć wodę i nałożyć balsam. Pokryte balsamem włosy pozostawiamy na kilka minut i dokładnie spłukujemy. Następnie dokładnie rozczesujemy włosy. Pamiętaj, aby balsam nakładać od połowy długości włosów – nie od nasady.

Po wakacjach warto wykonać pielęgnację przy użyciu hairtalk repair creme, który zapewnia dodatkową ochronę naszych włosów. W tym celu warto udać się do autoryzowanego salonu hairtalk extensions.

 

Co z końcówkami?

Pamiętaj, aby po każdym myciu włosów nałożyć olejek hairtalk na końcówki. Jego zadaniem jest nawilżenie oraz zapobieganie ich rozdwajaniu. Końcówki włosów najbardziej oddają ich kondycję. Jeżeli końcówki Twoich włosów rozdwajają się, są suche, łamliwe i matowe to czas na ich podcięcie. Skrócenie ich pozwoli Ci pozbyć się mało estetycznego wyglądu włosów.
Codzienna stylizacja

Używając suszarki, pamiętaj, aby zawsze suszyć włosy letnim nawiewem. Lokówka lub prostownica nie powinna przekraczać temperatury 170 stopni. Mając założone hairtalk unikaj produktów chroniących przed wysoką temperaturą - oklejają one włosy oraz powodują ich matowienie. W swojej kosmetyczce warto mieć conditioner hairtalk - nawilżającą mgiełkę bez spłukiwania, która nadaje włosom blasku i miękkości. Dodatkowo zapobiega plątaniu się włosów oraz nadaje ochronną powłokę antystatyczną.

Masz pytania dotyczące pielęgnacji włosów przedłużanych?

Chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas na Facebooku - @hairtalk Poland lub Instagramie - @hairtalkpoland.

Komentarze

Popular Posts